Jmenuji se Daniela Machová a věnuji se rehabilitaci žen po císařském řezu. Jsem zkušená fyzioterapeutka a zároveň i žena po císaři, které traumatický porodní zážitek a následné zdravotní komplikace pomohly nalézt klíč k vlastnímu zdraví, vnitřní síle a sebelásce. Díky tomu dnes učím ostatní ženy, jak se po porodu císařským řezem co nejrychleji a nejšetrněji zotavit.

Fyzioterapie

Při fyzioterapii se zaměřuji především na terapii jizvy, práci s pánevním dnem a břišní stěnou. Mým cílem je navrátit tělu rovnováhu zejména v oblasti trupu a tím předejít bolestem pohybového aparátu spojeným s následky operačního porodu.

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je velmi šetrná a zároveň neuvěřitelně efektivní metoda. Řadí se mezi celostní přístupy, protože pracuje nejen na tělesné, ale i na psychické, energetické a emocionální úrovni. Harmonizuje organismus a dává tělu prostor a podporu, aby vlastními silami našlo cestu k plnému zdraví. 

Jóga a Pilates

Jóga a Pilates jsou ideální jako navazující cvičení po fyzioterapii. Prohlubují schopnost klientek naslouchat svému tělu a zároveň upevňují správné pohybové vzorce získané při fyzioterapii. Díky nim se mohou ženy po císaři dostat šetrně zpět do kondice a vést plnohodnotný život bez bolesti a jiných omezení.  

Věřím, že k jakémukoli problému je potřeba přistupovat komplexně. Porod císařským řezem je poměrně specifický a pro ženu velmi náročný. Samotným porodem ovšem nic nekončí, ale naopak začíná. Ženy po císaři se musí vyrovnávat s rekonvalescencí po velké břišní operaci, se vším co obnáší šestinedělí a rané mateřství a zároveň často i se silnými emocemi, které mohou celý proces rekonvalescence výrazně zpomalit nebo jinak negativně ovlivnit. Proto při práci se svými klientkami využívám a dle potřeby kombinuji výše zmíněné přístupy.

Cena individuální terapie                           700 Kč/hod

První setkání trvá většinou přibližně 1,5 hodiny, další pak dle potřeby 1 - 1,5 hodiny. Ideální frekvence terapií je jednou až dvakrát do měsíce za předpokladu, že klientky cvičí samy doma na základě toho, co se naučily u mě. Terapie probíhají v Mokrovratech u Dobříše. Výjimečně lze dohodnout ošetření v prostorech na Praze 5 nebo u vás doma. 

DOČASNĚ NEMOHU PŘIJÍMAT NOVÉ KLIENTKY. V PŘÍPADĚ POTŘEBY SE NA MĚ OBRAŤTE FORMOU E-MAILU. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.