Workshopy pro ženy po císaři

Workshopy jsou určeny všem ženám po císaři. Mým cílem je naučit vás pečovat nejen o jizvu po císaři, ale celkově o své zdraví a pohodu. Kromě jizvy se věnujeme také rehabilitačnímu cvičení, při kterém se zaměřujeme na speciální dechová cvičení, práci s pánví a pánevním dnem a šetrnou aktivaci břišní stěny. Naučíte se zásady bezpečného cvičení, které pak budete moci provádět sama doma a aplikovat při svých dalších pohybových aktivitách. 

Workshopy jsou také příležitostí pro setkání žen s podobnou porodní zkušeností, kde můžete v bezpečném prostředí posdílet své zkušenosti, nasbírat spoustu rad a informací a zároveň si na chvíli odpočinout od starostí všedních dní a mateřských povinností.

Workshopy se konají většinou jednou za měsíc v sobotu dopoledne. Setkáváme se v Praze ve studiu Zen Garden na adrese Holečkova 5, Praha 5 nebo v Pilates Balance studiu Nad Koulkou 5, Praha 5. 

Vzhledem k omezenému počtu míst si prosím účast na workshopu rezervujte na tel. 774 149 916.

 

Často se ptáte

Co si vzít s sebou na workshop? 

Pohodlné oblečení, které nikde neškrtí a dobře se v něm cvičí. Boty na přezutí nejsou potřeba, prostory studia jsou čisté a příjemné i na boso a ke cvičení boty nepotřebujeme. Dále si přineste pití a pokud si chcete psát poznámky, pak i papír a tužku. 

Mohu si s sebou vzít miminko? 

Miminko si samozřejmě s sebou vzít můžete. Ideální je, když s vámi přijede někdo, kdo se po čas workshopu bude o miminko starat někde poblíž. Ve studiu je oddělená místnost, kde lze s dětmi být nebo je možné vozit kočárek v přilehlém parku a v případě potřeby se do studia kdykoli vrátit. Samozřejmě je důležité, aby přítomnost dětí a osob o ně pečujících co nejméně narušovala průběh workshopu a nerušila ostatní ženy. Pokud je to jen trochu možné, pokuste se přijít bez dětí. I vy máte právo na pár hodinek pro sebe, o to spíš, že jde o vaše zdraví a pohodu. 

Mohu přijít už v šestinedělí? 

Pokud máte potřebu přijít již během šestinedělí, pak samozřejmě můžete. Obecně doporučuji ženám začít se cvičením až cca po dvou měsících po porodu, takže je ale potřeba počítat s tím, že nebudete moci provádět všechny cviky a techniky, které se na workshopu učíme. Workshop ale není jen o cvičení, je také o sdílení, podpoře a péči o sebe a to vše pro vás může být přínosné právě v období brzy po porodu císařem.

Jsem po císaři už delší dobu/několik let, i pro mě je workshop vhodný? 

Ano, i pro vás je vhodný. Spousta žen po císaři, které po porodu neměly žádnou rehabilitaci, mají potíže i po mnoha letech. Může se jednat o jizvu, ale také i o nerovnováhu ve svalech pánevního dna a břišní stěny, které vám mohou způsobovat potíže nyní nebo do budoucna. Bolesti zad, povadlé bříško, rozestup břišních svalů (tzv. diastáza), inkontinence, bolestivá menstruace a podobně. Nikdy není pozdě začít s tím něco dělat. 

Mohu přijít i když mám diastázu (rozestup) břišních svalů? 

Ano, určitě přijďte. Cvičení, které se na workshopu učíme je šetrné a přestože není na diastázu přímo cílené, tak podporuje její zatažení. Učíme se totiž aktivaci hlubokého stabilizačního systému (HSS), což jsou svaly uložené hluboko v trupu, které zajišťují stabilitu a ochranu páteře. Jejich optimální funkce umožňuje navrácení rozestouplého přímého břišního svalu a opětovného zpevnění a oploštění bříška. Pokud máte podezření, že byste mohla diastázu mít, přijďte a dozvíte se, zda ji opravdu máte a jak s ní zacházet.

Ohlasy účastnic

"Setkání s tebou a ostatními císařovnami byl pro mě opravdu krásný a silný zážitek. Jsem ti moc vděčná, že jsem konečně mohla strávit čas v prostředí plném porozumění a pochopení. Sdílení má neuvěřitelnou moc. Moc se mi líbilo tvoje pojetí tématu a propojení praktické stránky - fyzické a psychické, s duchovní stránkou. Bylo to krásně alternativně nealternativní. Nevím jak lépe to popsat. Opravdu moc se mi tvůj workshop líbil a určitě jej doporučím dál."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Bylo pro mě moc důležité slyšet příběhy i jiných žen a vědomí, že podobné pocity které prožívám nejsou neobvyklé. Atmosféra byla velice příjemná a děkuji, že něco takového vůbec umožňuješ."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Moc děkuji za workshop. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit. Ty dvě hodiny byly pro mě hodně uvolňující a to ne jen tím, že jsem si fyzicky odpočinula od běžného obstarávání miminka, ale i psychicky… po workshopu jsem se cítila hodně příjemně. Velmi jsem ocenila to, že si s námi na začátku sdílela svůj příběh, pro mě si tím navodila pocit bezpečného prostoru, kde se nemusím bát se otevřít. 

Kéž by existovalo více takových lidí, kteří by šířili osvětu o císařském řezu. 🙂 Škoda jen, že jsme měly tak málo času, ale s tím se bohužel špatně pracuje, vzhledem k věku miminek. 

Takže Ti ještě jednou chci poděkovat a chci Tě moc podpořit v tom, co děláš, protože děláš úžasnou věc! Doufám, že ještě budeme mít možnost se osobně setkat."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Milá Danielo děkuji moc, ráda jsem se workshopu účastnila. A určitě ho budu doporučovat dál jako příležitost, kde se žena po císaři dozví v příjemné společnosti informace, které jinak musí po jednotlivostech hledat na různých komunikačních kanálech. A má možnost položit otázky, které dosud nikdo nepoložil. Opravdu mám pocit, že mi pomohl u kapitoly "císař" odstartovat její uzavření."