Jmenuji se Daniela Machová a věnuji se podpoře a terapii žen po císařském řezu. Jsem zkušená terapeutka a sama zároveň i žena po císaři, které traumatický porodní zážitek a následné zdravotní komplikace pomohly nalézt klíč k vlastnímu zdraví, vnitřní síle a sebelásce. Díky tomu dnes úspěšně provázím ženy na jejich cestě k zahojení těla, přijetí porodního zážitku a vědomé přípravě k dalšímu porodu. 

 

 

Fyzioterapie

Při fyzioterapii se zaměřuji především na terapii jizvy, práci s pánevním dnem a břišní stěnou, ale pozornost samozřejmě věnuji i širším souvislostem. Mým cílem je navrátit tělu rovnováhu zejména v oblasti středu těla a tím předejít bolestem pohybového aparátu spojeným s následky operačního porodu. V terapii využívám širokou škálu technik, kladu důraz na aktivní zapojení klientek a učím je vnímat signály z vlastního těla.


 

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je velmi šetrná dotyková terapie. Řadí se mezi celostní přístupy, protože pracuje nejen na tělesné, ale i na psychické, energetické a emocionální úrovni. Harmonizuje organismus a dává tělu prostor a podporu, aby vlastními silami našlo cestu k uzdravení. Kraniosakrální terapie je velmi efektivní v terapii traumat a emočních zátěží spojených s porodem.


 

Jóga a Pilates

Jóga a Pilates jsou ideální jako navazující cvičení po fyzioterapii. Prohlubují schopnost klientek naslouchat svému tělu a zároveň pracují se středem těla a upevňují správné pohybové vzorce získané při fyzioterapii. Díky nim se mohou ženy po císaři dostat šetrně zpět do kondice a vést plnohodnotný život bez bolesti a jiných omezení.  


 

Věřím, že k řešení problému je potřeba přistupovat komplexně. Porod císařským řezem je poměrně specifický a pro ženu velmi náročný. Samotným porodem ovšem nic nekončí. Ženy po císaři se musí vyrovnávat s rekonvalescencí po velké břišní operaci, se vším co obnáší šestinedělí a rané mateřství a zároveň často i s nedostatečně prožitými a zpracovanými emocemi z porodu, které mohou celý proces rekonvalescence výrazně zpomalit nebo jinak negativně ovlivnit. Proto při práci se svými klientkami využívám a dle potřeby kombinuji výše zmíněné přístupy.